Miody pitne z Pasieki Jaros

logo sklep internetowy
instagram logo miód pitny
facebook logo miód pitny

Pasieka Jaros

14/06/2024

Koronny leżakowany w beczkach dębowych

Od kilku lat, w ramach eksperymentów, wypuszczamy do sprzedaży miody pitne leżakowane w beczkach dębowych. Tak nam się te eksperymenty spodobały, że postanowiliśmy i w tym roku zabutelkować coś specjalnego.
 
Tym razem będzie to jeden miód pitny w czterech odsłonach. Jaki to miód i dlaczego w czterech odsłonach?
Otóż będzie to nasz flagowy dwójniak Koronny leżakowany w czterech różnych beczkach. 26.04.2023 roku zalaliśmy nim beczki po czerwonym winie, brandy, bourbon whiskey i Tennessee whiskey. Po prawie 14 miesiącach leżakowania postanowiliśmy wreszcie je zabutelkować i podzielić się nimi z Wami.
 
PS. My swojego faworyta już mamy. Ciekawi jesteśmy, która wersja Koronnego najbardziej przypadnie Wam do gustu.

 

Tennessee whiskey:

Miód pitny w zapachu typowo miodowy z pojawiającymi się nutami dobrze zwęglonej beczki, karmelu miodowego i wanilii. W smaku słodki jak na miód pitny dwójniak przystało, wyczuwalne nuty wanilii, dębu, delikatne posmaki cytrusowe. Finisz długi, pełny, zachęcający do sięgnięcia po więcej.
 

Bourbon whiskey:

Miód pitny w zapachu typowo miodowy z nutami aromatycznymi dębu, wanilii, przypraw korzennych. W smaku słodki jak na miód pitny dwójniak przystało, waniliowy, delikatnie karmelowy i lekko dębowy. Finisz długi, pełny, miodowo – dębowy.
 

Brandy:

Miód pitny w zapachu typowo miodowy z nutami aromatycznymi dębu, miodu i owoców. W smaku słodki jak na miód pitny dwójniak przystało, miodowy, dębowy i owocowy. Finisz długi, pełny, miodowo – dębowo – owocowy.

 

Czerwone wino:

Miód pitny w zapachu typowo miodowy z bardzo delikatnymi nutami aromatycznymi dębu, dużo mocniejszymi miodu i owoców. W smaku słodki jak na miód pitny dwójniak przystało, smaki typowo miodowe, stosunkowo słabo wzbogacone smakami z beczki, pojawia się lekka owocowość i bardzo delikatna cierpkość. Finisz dość długi i pełny ale nie tak złożony jak w pozostałych miodach.