MIODY PITNE

   Typowy trójniak produkowany w proporcjach jedna część miodu i dwie części wody. Dojrzewa przez leżakowanie. Zawartość alkoholu około 13%. Bardziej wytrawny i nie tak intensywny w smaku jak dwójniaki, jednak swą wyjątkową głębią aromatu powoduje niezapomniane wrażenia sensoryczne.

   Zdobył liczne medale i wyróżnienia m. in.:

 • wyróżnienie na VI Konkursie Winiarskim Ozorków’97 zorganizowanym przez Krajową Radę Winiarstwa.

 • złoty medal Międzynarodowego Festiwalu Miodów Pitnych Boulder (Co) 2004

 • brązowy medal Międzynarodowego Festiwalu Miodów Pitnych Boulder (Co) 2013

   Rozlewany do butelek ceramicznych pojemności 100 ml, 250ml i 750 ml, oraz butelek szklanych poj. 750 ml i 5000ml.

Miód pitny trójniak Trybunalski

   Trójniak wysokiej jakości produkowany w przeważającej części z miodów jesiennych z niewielkim dodatkiem miodu wiosennego, ziół i soków owocowych. Dojrzewa przez leżakowanie. Zawartość alkoholu około 13%. Słodycz miodu w tym trunku została stonowana naturalną cierpkością miodów jesiennych i garbnikami owocowymi, co powoduje, że smak tego miodu na długo pozostaje w pamięci.

   Nagrodzony złotym medalem na XIII Ogólnopolskim Konkursie Win i Miodów Pitnych Zamość 2004 zorganizowanym przez Krajową Radę Winiarstwa i Miodosytnictwa.

   Rozlewany do butelek ceramicznych poj. 750 ml, butelek szklanych poj. 750 ml oraz beczek dębowych o poj. 5000ml.

Miód pitny trójniak „Herbowy” / „Wójczyc”

  

   Dwójniak wyprodukowany z miodów wiosennych. Jest to klasyczny miód pitny bez dodatków. Dojrzewa przez leżakowanie. Rozlewany jest do butelek kamionkowych jak również do butelek szklanych. Zawartość alkoholu ok. 15%. Lekka, ledwo wyczuwalna, nuta goryczy powoduje, że jego degustacja to prawdziwa przyjemność.

   Zdobył liczne medale m. in.:

 • złoty medal na XIV Jubileuszowym Konkursie Win i Miodów Pitnych Piotrków Trybunalski, zorganizowanym przez Krajową Radę Winiarstwa i Miodosytnictwa w 2005

 • brązowy medal Międzynarodowego Festiwalu Miodów Pitnych Boulder (Co) 2006

   Rozlewany do butelek ceramicznych pojemności 100 ml, 250ml i 750 ml, oraz butelek szklanych poj. 750 ml.

Miód pitny dwójniak „AM”

  

   Typowy dwójniak produkowany w równych częściach z miodu i wody  z domieszką soków owocowych z bzu i aronii. Produkowany z dużym dodatkiem miodów ciemnych jesiennych. Dojrzewał przez leżakowanie.  Rozlewany jest do butelek kamionkowych jak również do butelek szklanych. Zawartość alkoholu ok. 15%. Odznacza się świeżością oraz tak typową dla polskich miodów głębią aromatów i aksamitną gładkością.

   Zdobył liczne medale m. in.:

 • złoty medal na X Jubileuszowym Konkursie Win i Miodów Pitnych Toruń 2001 zorganizowanym przez Krajową Radę Winiarstwa i Miodosytnictwa
 • brązowy medal Międzynarodowego Festiwalu Miodów Pitnych Boulder (Co) 2004
 • złoty medal Międzynarodowego Konkursu Miodów Pitnych MAZER CUP Boulder (Co) 2009
 • złoty medal w Międzynarodowym Konkursie Miodów Pitnych MAZER CUP 2021

   Rozlewany do butelek ceramicznych pojemności 100 ml, 250ml i 750 ml oraz butelek szklanych poj. 750 ml.

Miód pitny dwójniak "Koronny"

   Dwójniak Jabłkowy - jest miodem pitnym owocowym, w którym minimum 30% wody potrzebnej do produkcji zostało zastąpione sokiem jabłkowym. Wytworzony z najlepszej jakości miodów wielokwiatowych. Dojrzewa przez leżakowanie. Zawartość alkoholu ok. 15 %. Idealne zharmonizowanie smaku jabłek i miodu pszczelego pozwoliło na otrzymanie miodu pitnego który zadowoli każde, nawet najbardziej wybredne gusta.

   Zdobył liczne medale m. in.:

 • złoty medal na XII Ogólnopolskim Konkursie Win i Miodów Pitnych Ciechocinek’2003 zorganizowanym przez Krajową Radę Winiarstwa i Miodosytnictwa
 • złoty medal Międzynarodowego Festiwalu Miodów Pitnych Boulder (Co) 2007
 • srebrny medal Międzynarodowego Konkursu Miodów Pitnych MAZER CUP Boulder (Co) 2009

   Rozlewany do butelek szklanych i ceramicznych o poj. 750 ml

Miód pitny dwójniak „Jabłkowy”

 

   Dwójniak Lipiec – dwójniak wyprodukowany przez odfermentowanie czysto lipowego miodu pszczelego. Dojrzewa przez leżakowanie. Zawartość alkoholu około 15 %. Długie leżakowanie nadało temu trunkowi ciekawy aksamitny smak. Lekka nuta goryczy pochodząca z miodu lipowego równoważy słodycz dwójniaka. Jego jasnosłomkowa barwa i silny aromat lipy powodują, że pijąc ten miód odnosi się wrażenie, że lipiec trwa wiecznie. Niezależnie od pory roku.

   Nagrodzony srebrnym medalem na XIX Międzynarodowym Kongresie Pszczelarskim „Apislavia", który odbył się w dniach 19-23 września 2012 r. w Pszczelej Woli.

   Rozlewany do butelek ceramicznych i szklanych o pojemności 750 ml.

Miód pitny dwójniak „Lipiec”

 

   Dwójniak Maliniak – Jest miodem pitnym owocowym, w którym minimum 30% wody potrzebnej do produkcji zostało zastąpione sokiem malinowym. Wytworzony z najlepszej jakości miodów wielokwiatowych. Dojrzewa przez leżakowanie. Rozlewany jest do butelek kamionkowych jak i do butelek szklanych. Zawartość alkoholu ok. 15%. Ma niezwykłe stężenie aromatu, choć nie jest przesadnie owocowy. Swój wyborny smak zawdzięcza równowadze garbnikowo - kwasowej i odrobinie miodowej goryczy. Zawiera duże ilości naturalnych przeciwutleniaczy.

   Zdobył liczne medale m. in.:

 • złoty medal na XI Konkursie Win, Miodów Pitnych i Napojów Winiarskich Lublin 2002 zorganizowanym przez Krajową Radę Winiarstwa i Miodosytnictwa
 • złoty medal Międzynarodowego Festiwalu Miodów Pitnych Boulder (Co) 2006
 • srebrny medal na XVI Konkursie Win, Miodów Pitnych i Napojów Winiarskich Dobroń 2007, zorganizowanym przez Krajową Radę Winiarstwa i Miodosytnictwa.

   Rozlewany do butelek ceramicznych pojemności 100 ml, 250ml oraz 750 ml, butelek szklanych poj. 750 ml, oraz butelek o pojemności 5 litrów.

Miód pitny dwójniak „Maliniak”

  

   Jest klasycznym, chociaż nie „czystym” miodem pitnym. Dla delikatnego podbicia smaku i złagodzenia dużej słodyczy, zastosowaliśmy w nim niewielki dodatek soku z kwaśnych jabłek. Dodatek jest na tyle niewielki, że posmak jabłkowy jest właściwie niewyczuwalny. Zrobiony z miodów wiosennych wielokwiatowych.  

   Rozlewany jest do butelek kamionkowych, co potęguje i uszlachetnia jego walory smakowe. Zawartość alkoholu ok. 16%.

   Zdobył medal m. in.:

 • srebrny medal Międzynarodowego Festiwalu Miodów Pitnych Boulder (Co) 2021

   Rozlewany do butelek ceramicznych o pojemności 250 ml i 750 ml oraz butelek szklanych o pojemności 750 ml.

Miód pitny „Półtorak”

 

   Wiśniak i Czeremszak – to dwa miody pitne, które stanowią całość serii limitowanej. Co roku do butelek trafia zaledwie kilkadziesiąt litrów każdego z nich. Produkowane są na bazie soków owocowych z czeremchy i starych odmian wiśni. Soki mieszamy z miodem i poddajemy fermentacji. Dzięki takiemu procesowi uzyskujemy miody pitne bogate w smaki, pełne i bezkompromisowe. Zawartość alkoholu około 15%.

   Rozlewane do butelek ceramicznych o pojemności 0,5 litra.

Miód pitny “Wiśniak” i “Czeremszak”

 

   30 lat temu - 12 listopada 1991 roku - firma PPHU Pasieka Maciej Jaros uzyskała wpis do ewidencji firm w Urzędzie Gminy Tomaszów Mazowiecki. Tak dawno, a jednocześnie tak niedawno. Naszą tradycją jest, że na okrągłe rocznice naszej firmy tworzymy miód pitny Jubileuszowy. Nie inaczej jest w tym roku. Do tematu podeszliśmy jednak nostalgicznie. Zarówno butelka, etykieta jak i zawartość nawiązują do naszego pierwszego miodu pitnego w butelce ceramicznej. Nie wiem czy wiecie, ale nasze pierwsze miody pitne leżakowały w beczkach dębowych. Trzeba było prawie trzydziestu lat, abyśmy powrócili do korzeni. Obecny miód pitny Jubileuszowy najpierw leżakował trochę ponad trzy lata w zbiorniku, a potem wlaliśmy go na całe 6 miesięcy do dębowych beczek po bourbonie. Ze względu na to, że już sam miód pitny zrobiony był z niezwykle aromatycznych miodów pszczelich, a potem leżakowany w beczkach, uzyskał niezwykłą głębię smaku. Zawartość alkoholu około 16%.

 

 

 

 

 

 

 

Miód pitny dwójniak “Jubileuszowy”

Powrót

Miody pitne z Pasieki Jaros

 miód pitny miody pitne

Miody pitne z Pasieki Jaros

 miód pitny miody pitne